اسکنر سه‌بعدی دستگاهی است که وظیفه تجزیه‌وتحلیل اشیاء موجود در دنیای واقعی یا محیط پیرامون و جمع‌آوری داده‌ها به‌صورت دیجیتال بر اساس شکل و ظاهر احتمالی آن را بر عهده دارد. مقصود اصلی یک اسکنر سه بعدی، ایجاد یک ابر نقاط از نمونه‌های هندسی از سطح یک موضوع و شبیه‌سازی مجازی اشیاء است. اسکنر سه بعدی دستگاهی است که به جمع‌آوری و تجزیه‌وتحلیل داده‌های مربوط به شکل و ظاهر اجسام (مثلاً رنگ) می‌پردازد.

Fuel 3D در زمینه اسکن و عکس‌برداری سه‌بعدی نوآوری منحصربه‌فردی ایجاد کرده است. ما با همکاری شرکت‌هایی که در راستای گسترش و ایجاد برنامه‌های جدید سه بعدی فعالیت می‌نمایند، (از شرکت‌های بزرگ صنعتی تا استارت آب‌ها) موفق به ایجاد فناوری نوین در راستای تصویربرداری سه بعدی گردیده‌ایم.

مهندسان و کارشناسان Fuel 3D، با ایجاد و توسعه سخت‌افزار ویژه و استفاده از الگوریتم‌های اختصاصی، موفق به ارائه فناوری تصویربرداری سه بعدی شده‌اند، که می‌توان از آن به‌راحتی در صنعت، دانشگاه و حتی خانه بهره برد.

یکی از مراحل تولید فایل CAD از نمونه واقعی، اسکن کردن نمونه هست. در این مرحله هر چه تعداد داده‌های حاصل گشته از اسکن بیشتر باشد عملیات ذخیره‌سازی و پردازش وسیع‌تر خواهد گشت. انجام عملیات ذخیره‌سازی و پردازش در اسکنر Fuel 3D با ایجاد تعامل بهینه بین سخت‌افزار و نرم‌افزار دستگاه و همچنین وجود الگوریتم‌های ویژه به‌راحتی صورت می‌گیرد.

اسکن اجسام به‌منظور ایجاد تصویری سه بعدی با استفاده از تکنولوژی Fuel 3D تنها در کمتر از 0.1 ثانیه به طول می-انجامد (زمانی کمتر از زمان پلک زدن شما). تصاویر سه بعدی حاصل گشته از تکنولوژی Fuel 3D دارای وضوح بالایی است. استفاده از این تصاویر در مصارف صنعتی و تحقیقاتی بسیار کاربردی خواهد بود.

کارشناسان Fuel 3D با ترکیب هوشمندانه چندین فناوری پردازش تصویر، موفق به ایجاد تصاویر سه بعدی با وضوح‌بالا گردیده¬اند، از جمله: 

 

• Photometric Stereo: به منظور دست یابی به اطلاعات سه بعدی با دقت بالا و به صورت تمام رنگی از نمونه در حال اسکن، تکنولوژی Photometric Stereo مورد استفاده قرار گرفته است.

• Stereoscopic: برای دست‌یابی به اطلاعات دقیق و قابل‌اتکا از ماهیت سه بعدی جسم از فناوری Stereoscopic استفاده‌شده است.

• Data Fusion: با استفاده از این فناوری، داده‌های حاصل گشته از Photometric Stereo و آنالیز هندسی، به بهترین شکل ممکن ترکیب‌ شده و درنهایت تصویر سه بعدی رنگی واحدی ایجاد می‌گردد. 

• جبران‌کننده لرزش: از این فناوری به‌منظور رفع خطاهایی که ممکن است در حین حرکت با دستگاه ایجاد گردد، استفاده می‌شود.

 

تکنولوژی به کار رفته در اسکنر سه بعدی Fuel 3d Scanify
تکنولوژی بکار رفته در اسکنر سه بعدی Fuel 3d Scanify

زمان گرفتن تصاویر، سخت‌افزار دستگاه چندین تصویر دو بعدی Stereoscopic با زوایای نوری متعددی را ضبط نموده و سپس این تصاویر توسط سیستم‌عامل دستگاه و الگوریتم‌های هوشمند ما پردازش می‌شوند، و درنهایت یک تصویر سه بعدی تمام‌رنگی با دقت بالا حاصل می‌گردد.